Anne Anderson  on  erialalt küll Tartu Ülikooli haridusega bioloog-keemik aga võimlemise ja  tantsuga tegelenud terve elu.  Lapsepõlves  võistlusspordina harrastatud  sportvõimlemine andis hea põhja  edaspidiseks – nii naisvõimlemise eliitrühma kuulumiseks  ülikoolipäevil  kui  hilisemateks tantsuõpinguteks ja tööks  aeroobikatreenerina.

Aastatel  1995-1996 täiendas Anne  end   Tallinna Ülikooli täiendõppeteaduskonnas  ja  sai rütmikaõpetaja kvalifikatsiooni.

Kõige nooremate flamencotantsijate  tundides on põhitähelepanu  suunatud kehahoiaku ja rütmitunde arendamisele.  Flamencotantsu  põhitehnika  (jalgade- ja kätetöö , pöörded) saavad  omasemaks läbi  tunni soojendusosa ja lihtsamate tantsukeste  õppimise.  Juba esimese õppeaasta kevadeks  on “uute” rühma tantsijad tavaliselt ka laval.

Flamencotundi  tulles on vajalik vaid riietus, mis ei takista liigutamist – näit. T-särk ja retuusid.  Tantsuks vajaliku seeliku ja kingad (kui  on pakkuda sobivat suurust) saab kohapeal.

Algajate rühmaga liitudes eelnevat tantsulist ettevalmistust vaja pole.

Selles  vanuserühmas  on  tantsijatel juba  vähemalt  3-aastane flamencotantsukogemus.  Uutel huvilistel on seega  võimalus liituda vaid siis, kui nad on eelnevalt  tegelenud  kas flamenco või mõne lähedase tantsustiiliga (võistlustants, salsa, argentiina tango).  Tantsijatel on siin omandatud juba  flamenco  põhitehnika  ja  tantsitud hulk flamenco tüüpilisi tantse (sevillanas, tangos, alegrias, guajira, fandangos jt.).  Jätkub  töö tantsutehnika  lihvimisega ja uute koreograafiate omandamisega.  Vähemalt kord  aastas  õpib see rühm ka Hispaaniast kutsutud külalisõpetaja käe all. Kindlasti kuuluvad  selle rühma  “töösse” ka esinemised, konkursid  ja  suvelaagrid.

Nagu rühma  nimetuski  ütleb, siis tantsijad on siin tegelenud flamencoga vähemalt  5 a (mõned ka 10 ja enam).  Sellest lähtuvalt on ka flamenco  tantsutehniline pool  juba “käpas”  ja erinevate  vahendite (lehvik, kaabu , manton) kasutamine samuti.  Jätkub uute ja huvitavate  (enamjaolt  hispaania õpetajate) koreograafiate omandamine.  Oma tantsuoskusi saab näidata erinevatel  konkurssidel ja esinemistel.  Võimalus tantsida ka  “elava muusikaga” (kitarrist, laulja).

Selle rühmaga saab liituda vaid eelneva  flamencotantsukogemuse  olemasolul.

Selle meistriklassi  töö on suunatud  bata de cola (pika sabaga seelik)  kasutamise tehnika täiustamisele ja  uute  koreograafiate omandamisele.   Selleks, et bata de colaga tantsida, peab  flamencos  olema juba piisav tantsutehniline baas ja kogemus.  Selle rühma tundides enam eraldi tähelepanu tavalistele  tehnikaharjutustele  ei pühendata ja keskendutakse vaid selle  väga spetsiifilise vahendi kasutamisele.

Juhendaja  Anne Anderson on bata de colaga tantsimist käinud Hispaanias õppimas  üle 10 aasta ja  see on ka Eestis ainus rühm kus  tantsitakse vaid bata de colaga.

Liitumiseks on kindlasti vajalik eelnev  flamencotantsukogemus (vähemalt  5a).  Kohapeal  on võimalik  bata de colasid ka laenutada.

Leedide  võimlemine  tähendab äraseletatult   aeroobika naiselikumat varianti – tegu pole  lihtsalt karglemisega kalorite põletamiseks ega  lihaste kasvatamisega  jõuharjutuste abil.  Peatähelepanu on suunatud  tantsuliste liikumiste  naiselikkusele ja samuti on jõu-, venitus- ja lõdvestusharjutused  “pehmemad”  ja sobilikud just naistele.  Tunni  tantsulises pooles on kasutusel kõige erinevamad muusikastiilid  rock,n,rollist salsani. Ajaskaala on samuti lai – 30-ndate  muusikast  tänapäevani  välja.

Leedidel pole vanust – seega võib meiega võimlema (või pigem tantsima) tulla iga liikumishuviline naisterahvas  alates 16. eluaastast.