Alma Musting omandas kunstialased teadmised Tartu Kunstikoolis ja Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis (ERKI). Kunst avab uue maailma, annab oskuse asju ümber mõtestada ja  leida loovaid lahendusi. Kui õpid endasse vaatama, õpid looma.

Umbes poole oma elust on Alma juhendanud Tallinna Nõmme Huvikooli keraamikaringi. Keraamika on konservatiivne kunstiliik, mis pole tehnoloogiliselt eriti muutunud, tööprotsess on põhimõtteliselt sama, mida on kasutatud paarkümmend tuhat aastat. Selleks, et väljendada oma ideid keraamikas on vaja omandada teadmisi materjali ja tehnikate kohta.

Almal on olnud väga tublisid õpilasi, kellest paljud on oma elu sidunud kunstiga.  Tema töö põhieesmärgiks ei ole kasvatada keraamikuid,  aga need kes on proovinud seda iidset käsitööd ja näinud keraamika  mitmekülgsust  oskavad väärtustada iseenda ja teiste loodut. Suurimaks sooviks on innustada noori kasvama loovateks isiksusteks. Alma soovib, et noorte tegevus oleks protsessina nauditav, sõltumata tulemusest.  Tähtis on elamus, oskus oma mõtteid ja tundeid loovalt väljendada.

Keraamikat on võimalik teha keeruliselt aga ka väga lihtsalt. Eseme valmimise kiirus oleneb voolija vanusest ja kogemusest. Savist esemete voolimisega saavad hakkama kõik, kes seda aga teha soovivad, olenemata vanusest ja kogemustest. Võimalik, et esimesel korral ei tule ese välja täpselt selline nagu oled mõelnud, kuid positiivse laengu saad kindlasti. Enne töö põletamist peab ta vähemalt nädala kuivama. Siis läheb voolitud ese ahju ning hiljem töö glasuuritakse ja põletatakse uuesti. Nii muutub savi keraamikaks. Keraamikal on eriline mõju inimestele võib-olla tuleb see sellest, et tegemist on vanima tarbekunstiliigiga. Saviga tegelemine mõjub väga teraapiliselt ja rahustavalt. Savi on omapärane algmaterjal, mis kogub endasse voolija käte soojuse ja annab selle hiljem tagasi vaatajale.

Igas tunnis tehakse üks töö ja/või lõpetatakse eelmise tunni töö. Sellest tulenevalt võib tund lõppeda ka varem. Antud juhul suunab õpetaja noore asendustegevusele tunni lõpuni, kui noor ei tohi iseseisvalt koju minna.

TEEMAD

• Pisiplastika (kalad, linnud, loomad jne.)
• Tarbekeraamika käsitsi vormimine
• Angoobide ja glasuuride kasutamine

KELLELE?
Noortele, kellele meeldib koolitööst vaba aega sisustada loominguliselt

TEEMAD

• Pisiplastika (kalad, linnud, loomad jne.)
• Tarbekeraamika käsitsi vormimine
• Angoobide ja glasuuride kasutamine