Natalja Frank on muusikaõppimist alustanud Narva Lastemuusikakoolis 1979. aastal, jätkas õpinguid  G. Otsa  Muusikakoolis kuni 1990.a.
Seejärel tekkis võimalus jätkata õpinguid Petroskois nim. K.Rautio Muusikakoolis, mille lõpetas 1992.a.
Peale seda töötas Natalja kitarriõpetajana Narva ja Sillamäe muusikakoolides, 1998. aastal astus Muusika  ja Teatriakadeemiasse.
2002. aastal omandas ta bakalaureusekraadi, seejärel töötas Narva ja Jõhvi muusikakoolides kitarriõpetajana.
Magistriõpet jätkas 2006-2010.aastatel Eesti Muusika  ja Teatriakadeemias. Omab magistrikraadi interpretatsiooni pedagoogika erialal.

On läbinud mitmeid kitarri mängu pedagoogika kursuseid.
Tema õpilased on edukalt osalenud mitmetel konkurssidel.

Natalja valdab ka muid pille. Hobi korras mängib tšellot sümfooniaorkestris.

Huviringid

Natalja Frank alustas tööd 1.sept. 2007a.

Pilli õppimine rikastab tundemaailma, arendab intellekti ja muusikalist kuulmist, mis omakorda aitab kiiremini omandada võõrkeeli, mälu ja arendab motoorikat. Kitarrimäng vabastab stressist, kujuneb muusikaline maitse.
Siin sa tutvud muusika põneva maailmaga, omandad kitarrimängu võtteid ning nootide ja tabulatuuride lugemise oskuse. Omandatud oskustega võid tasemel esitada nii klassikalisi, kui ka rokk ja popp lugusid.

Natalja Frank on kogemustega õpetaja, kes on töötanud 25 aastat erinevates muusikakoolides. Omab magistrikraadi interpretatsiooni pedagoogika erialal ja täiendab ennast pidevalt kursustel ja meisterklassides. Õpilased on edukalt esinenud erinevatel konkurssidel.

Õpetamismetoodika põhineb mõneti juba traditsioonilisel metoodikal (Carcassi Tarrega, Pujol, Aguado), samuti kasutatakse kaasaaegsete metoodikate elemente.

Grupitunni peamised plussid on: õpilastel on veidi anonüümsem ja vabam tunne, pinget on vähem, tunda on positiivset konkurentsi, saab näha ja kuulda, kuidas teistel välja tuleb ja väga oluline – algusest peale õpitakse mängima koos ja hoidma tempot.

Mis on ukulele?

Ukulele meenutab välimuselt kitarri, aga on väiksemate mõõtmetega. Tegu on keelpilliga millel on tavaliselt 4-8 keelt, osa keeli võivad paikneda ka paarina. Ukulele on Havai päritolu keelpill, ning soprano ukulelet kutsutakse sageli Hawai ukuleleks, mis on ühtlasi teisena kõige väiksem ukulele.

Kitarri ja ukulele erinevus

Standard kitarril on tavaliselt 6 keelt, tüüpiliselt ukulelel 4 keelt. Põhiline erinevus kitarri ja ukulele vahel on veel see, et kitarrid on suuremad kui ukuleled. Mõlema peal on võimalik mängida väga palju erinevaid lugusid, kuid spekter mis lugusid mängida on natuke erinev. Ukulele kõla on väga unikaalne ning võib ka varjeeruda eritüüpi ukulelde vahel. Kitarr suudab mängida madalamaid toone kui ukulele. Vaatamata sellele on võimalik mängida ukulele väga erinevaid lugusid.

Natalja_Frank_Nõmme_Huvikool

 

KONTAKT
natalja.frank@nommehuvikool.ee