Lembit Vaher on diplomeeritud mehaanika insener ja EOK 7. kutsetasemega automudelisporditreener. Ta on automudelisportlasena edukalt tegev ka praegu, olles paljukordne maailma- ja Euroopa meister.
Tema õpilased on võitnud medaleid kiirusautomudelite Eesti noorte ja täiskasvanute meistrivõistlustel ning osalenud ja saanud häid kohti ka kiirusautomudelite rahvusvahelistel võistlustel väljaspool Eestit.

Automudelism sobib neile, keda huvitab tehnika ja soovib saada teadmisi mehaanikast ning kes ei karda midagi ka oma kätega valmis teha.

Alguses on tööriistadeks käärid, nuga, liim, viil, näpitsad, kruvikeeraja jne. Kasutatavateks materjalideks on paber, papp, puit ja ka metallid.

Arendame tehnilist mõtlemist, sõrmede ja käte osavust töötades nende erinevate materjalidega. Õpime ohutult kasutama käsitööriistu ja oskuste kasvades ka frees-, puur-, ja treipinki.

Tööd muutuvad läbi käidud aastate keerukamaks ning 12. eluaastast on võimalus alustada lihtsamate kiirusautomudelite valmistamisega, mille käigus teeme juba põhjalikumat tutvust erinevate tööpinkidega. Tutvume ja õpime kasutama ka 3D modelleerimist, printimist ja laserlõikamist. Valminud mudelitega saame osaleda Eestis ja ka mujal Euroopas toimuvatel automudelispordi võistlustel. Huvikooli õuel on mudelite katsetamiseks ringrada, millel toimuvad nii kodumaised kui ka rahvusvahelised võistlused.
Rahvusvaheliste võistluste tulemusi jagab Euroopa kiirusauto mudelite alaliidu ametlik lehekülg.

Lembit_Vaher_Nõmme_Huvikool

lembit.vaher@nommehuvikool.ee